Ana Sayfa Ekonomi, Kula 1 Ekim 2020 9116 Görüntüleme

Kula Maden Suyu A.Ş. ile Yenilenen Sözleşme 2026 Yılına Kadar Uzatıldı

Kula Belediyesi ile Kula Maden Suyu San. Tic. A. Ş. arasında %87’lik kira artışıyla yenilenen sözleşme imzalandı.

 Kula Belediye Başkanlığı ile Kula ile özdeşleşen ilçenin doğal kaynağı Kula Maden Suyu’nun 48 yıldır işletmeciliğini yapan Zabunoğlu Aile Şirketi Kula Maden Suyu San. Tic. A. Ş. arasında yeni bir sözleşme gerçekleştirildi. Kula Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen sözleşmeye; Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Maden Suyu San. Tic. A. Ş. Sahibi Kemal Zabunoğlu, Kula Belediyesi Meclis Üyeleri ve Belediye Birim Müdürleri katıldı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile Kula Maden Suyu San. Tic. A. Ş. Sahibi Kemal Zabunoğlu arasında protokol imzalandı. Yenilenen sözleşme neticesinde Kula Maden Suyu’nun işletmesi 2026 yılına kadar  Kula Maden Suyu San. Tic. A.Ş.’ye verildi.

Başkan Tosun; “ Kula’nın Menfaati İçin Ortak Hareket Ettik”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, sözleşme protokolünde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda : “Kula, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra doğal kaynaklarıyla da zengin bir İlçe, bu zenginliklerimizden olan Kula Maden Suyu’da ilçemiz için önemli bir değerdir.  Kula Maden Suyu’nu yaklaşık elli yıldır işleten Zabunoğlu Aile Şirketiyle geçmişten günümüze Belediyemiz ile yapılan 10’ar yıllık sözleşmelerle bugüne kadar bir süreç gelmiş. 2016 yılında süresi dolan sözleşme, her iki tarafın iyi niyet çerçevesinde olmasına rağmen ortak bir mutabakat sağlanamamıştı.  2016 yılından  bu yana Kula Maden Suyu A.Ş.  ile çeşitli görüşmeler yaptık. Kula Belediyesi olarak her ne kadar sahip olduğumuz değerlere sahip çıkmak ve iyi hale getirme amacıyla hareket etsekte tabi ki ilgili firmanın elli yıllık birikim, tecrübe ve emeğine binaen ve şirket lehine mücadelesini verdi. Ben gerek ilçeye sağlamış oldukları ekonomik katkı ve istihdam noktasında gerekse Kula’nın tanınırlığına kazandırdıkları değer noktasında kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte te Kula’nın adını ve Kula Maden Suyu’nu çok daha ileriye birlikte götürürüz inşallah. Yenilenen sözleşmenin ve uzlaşmanın bu noktaya gelmesinde bizlere destek ve emek veren arkadaşlarımıza da şahsım ve Kula Belediyesi adına teşekkür ediyorum. Yenilenen bu sözleşme neticesinde Kula Maden Suyu Fabrikası’nın 2016 yılında on yedi bin lira civarında olan bir  aylık kira bedelimizi şuan geldiğimiz noktada ise mevcut Tefe-Tüfeden sonra yani net %87 oranında kira artışı ile yeniden 51 bin 800 TL olarak revize ederek 16 Mart 2026 tarihine kadar uzatmış olduk. Bu vesileyle  şartları yenilenen ve süresi 2026 yılına kadar uzatılan sözleşme protokolünün başta Belediyemiz, Kula Halkımız, Kula Maden Suyu A.Ş.’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Uzun soluklu bu sürecin karşılıklı uzlaşı ve anlaşmayla sonuçlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Kemal Zabunoğlu; “ Kula Maden Suyu Hepimizindir”

Kula Maden Suyu San. Tic. A. Ş. Sahibi Kemal Zabunoğlu imza protokolünde şunları söyledi; “Kula Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis üyelerimize gerekli ilgi ve alakalarından dolayı şahsım ve şirketim adına çok teşekkür ediyorum. Biz Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun ile her zaman şunu konuştuk, her iki tarafta Kula için hizmet veriyor. Kula Maden Suyu‘nu isim ve marka olarak Türkiye ve dünyaya duyurmak bana kalıyor. Bu yapılan protokolün herkese hayırlı olmasını diliyorum. Biz üstümüze düşen vazifeyi 48 senedir yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kula Maden Suyu hepimizindir, Kula’nın önemli bir değeridir, Kula’nın simgesidir. Kula maden Suyu’nu ayakta tutmak şahsımın, şirketimizin ve Kula Belediyemizin en önemli görevidir. Her ne olursa olsun bu marka yaşamaya, büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. Belediye başkanımıza ve meclis üyesi arkadaşlarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Bizi kırmadılar, üzmediler. Allah kısmet ederse Kula Belediyemizin bir isteği oldu ben de bu isteği bütün ciddiyetle değerlendireceğimizi herkesin önünde söz verebilirim. Bir adet damperli kamyon sözünü belirli bir süre içerisinde gene sizlerin huzurunda güzel bir törenle Allah bize o günleri nasip ederse yerine getireceğiz inşallah” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil